Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

MÁTE OTÁZKY? MY MÁME ODPOVEDE!

Kitchen Hygiene

Ako môžem najlepšie skladovať výrobky Garden Gourmet?

Výrobky by sa mali prepravovať a skladovať podľa požiadaviek na etikete až do ich prípravy. 

Ako pripraviť pokrmy v najlepšom prostredí varenia?

 1. Pred začatím varenia utrite / pripravte povrchy: Čistenie prostredia varenia je dôležité,  pretože pomáha odstraňovať všetky nečistoty, baktérie alebo choroboplodné zárodky, ktoré sa môžu nachádzať na povrchu kuchynských dosiek, stolov alebo kuchynských spotrebičov. Nezabudnite ich utrieť handričkou s použitím mydla. 

   

 2. Pred varením si umyte ruky: Vaše ruky prichádzajú do kontaktu s mnohými povrchmi a môžu ľahko hromadiť baktérie a iné choroboplodné zárodky. Pred začatím varenia si umyte ruky teplou vodou a mydlom najmenej 20 sekúnd.

   

 3. Uchovávajte výrobok v pôvodnom uzavretom obale, kým nezačnete variť: výrobok tak zostane v chránenej atmosfére a pripravený na varenie! 

   

 4. Pred začatím varenia nezabudnite skontrolovať dátum exspirácie a iba  výrobky Conume, ktorým nevypršala platnosť.

   

 5. Uchovávajte balenie na varenie, aby ste sa uistili, že si môžete  kedykoľvek pozrieť pokyny na prípravu a produkt správne pripraviť. 

   

 6. Rôzne druhy potravín vyžadujú rôzne spôsoby prípravy. Preto je dôležité dodržiavať pokyny na varenie uvedené na obale, aby ste sa uistili, že jedlo pripravujete správne. Pozrite sa na naše webové stránky, aby ste videli ideálny výsledok produktu. 

   

 7. Nezdieľajte riad medzi surovým mäsom, hydinou, morskými plodmi, vajcami a rôznymi druhmi potravín: Použitie inej dosky na krájanie a noža na surové mäso, hydinu a morské plody môže zabrániť krížovej kontaminácii s inými potravinami, ako je zelenina.

   

 8. Pripravte si produkt Garden Gourmet samostatne: Aby ste sa uistili, že naše výrobky pripravite bezpečne k dokonalosti, je najlepšie pripraviť ich na samostatnej panvici podľa pokynov na obale a potom ich začleniť do svojho lahodného výtvoru. 

   

 9. Nezohrievajte zvyšky viac ako raz a konzumujte do jedného dňa: Zvyšky by sa mali uchovávať v chladničke a správne ohrievať, aby sa zabezpečilo, že sú bezpečné na konzumáciu.

Môžem pripraviť výrobok iným spôsobom varenia?

Aby ste sa uistili, že je výrobok bezpečne uvarený  k dokonalosti a že je zachovaná integrita jeho chuti a textúry, postupujte podľa uvedených pokynov na obale. 

Mohu jíst svůj produkt po uplynutí doby použitelnosti?

Nie, produkt by ste nemali jesť po dátume exspirácie. 

Produkty

Kde si môžem zakúpiť produkty Garden Gourmet?

Produkty Garden Gourmet môžete zakúpiť vo vybraných obchodoch: Kaufland, Tesco, Billa, Metro, COOP, CBA, Labaš, Delia, eDelia, iTesco.

Sú produkty Garden Gourmet vegánske?

Niektoré áno. Na obale aj na našej stránke sú vegetariánske a vegánske produkty označené príslušným symbolom. Pri vyhľadávaní medzi našimi produktmi na stránke môžete tiež použiť filter a zobraziť si iba vegánske produkty.

Sú produkty Garden Gourmet bezlepkové?

Receptúra niektorých našich produktov neobsahuje lepok. Avšak všetky naše produkty môžu obsahovať stopy lepku, keďže, žiaľ, nie je možné úplne oddeliť výrobu bezlepkových produktov od tých, ktoré lepok obsahujú.

Sú produkty Garden Gourmet vhodné pre deti?

Áno, sú vhodné pre deti staršie ako 1 rok. Pre menšie bábätká nie sú vhodné, pretože tieto deti môžu byť alergické na sóju alebo mať ťažkosti s trávením bielkovín, ktoré používame v našich produktoch. Naše produkty taktiež obsahujú štipku soli, čo nie je vhodné pre bábätká.

Ako dlho po otvorení môžem jesť produkty Garden Gourmet?

Ak si po otvorení odložíte naše produkty do chladničky (maximálna teplota 7°C), môžete ich zjesť 2-3 dni po otvorení, avšak nie po dátume spotreby, ktorý je uvedený na obale.

Ako si môžem pripraviť produkty Garden Gourmet?

Na obaloch našich produktov nájdete možné spôsoby a časy prípravy. Väčšinu našich pochúťok si môžete pripraviť v rúre, na panvici alebo v mikrovlnke a niektoré sú dokonca vhodné aj na gril.

Sú produkty Garden Gourmet vhodné na gril?

Garden Gourmet Sensational Burger a Klobása sú vhodné na prípravu na grile, čo im dodá skvelú chuť, ktorú všetci milujeme. Pozrite si postup a čas prípravy na obale, avšak nezabudnite, že to bude do veľkej miery závisieť od vášho grilu, takže radšej neodbiehajte a sledujte, ako sa to pekne griluje.

Môžem si zamraziť produkty Garden Gourmet?

Neodporúčame to, pretože nedokážeme zaručiť, že budú po rozmrazení stále chutiť a vyzerať tak, ako majú.

Sú produkty Garden Gourmet organické?

Nie. Žiaľ, vzhľadom na dostupnosť a cenu organickej sóje by nebolo možné vyrábať organické produkty Garden Gourmet za takú cenu, aby si ich mohol dovoliť každý.

Kde sa vyrábajú produkty Garden Gourmet?

Najnovšie zriadenie továrne Garden Gourmet Surčin v Srbsku, druhého špecializovaného výrobného závodu v Európe vedľa existujúcej továrne Krupka v Českej republike, umožní interné zabezpečenie a výrobu takmer celého portfólia. To otvára nové príležitosti na dodávanie chutných a výživných rastlinných inovácií a obľúbených produktov pre spotrebiteľov.

Z čoho sa vyrábajú produkty Garden Gourmet?

Väčšina našich produktov obsahuje sóju a pšeničné proteíny. Používame tiež rozmanitú zeleninu, strukoviny a obilniny. V našich receptoch majú dôležité miesto aj rozmanité bylinky a korenia.

Prečo používate vo vašich produktoch sóju?

Sójový proteín používame preto, lebo ide o tzv. úplnú bielkovinu. Znamená to, že obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré si naše telo nedokáže vytvoriť a potrebuje ich prijať zo stravy. Navyše, sójová bielkovina sa veľmi ľahko trávi.

Ako spracovávate sóju do vašich produktov?

Používame geneticky nemodifikovaný (nie GM) Textúrovaný sójový proteín (TSP). TSP sa získava zo sóje, ktorá je zbavená tuku, uvarená pod tlakom a usušená. Tento proces dodá sóji vláknitú textúru, ktorá vyzerá takmer ako mäso. Sám osebe TSP nemá prakticky žiadnu chuť. To z neho robí veľmi zaujímavú bielkovinovú ingredienciu, pretože pridaním korenín a byliniek môžeme vytvoriť veľmi chutný a výživný produkt.

Odkiaľ je sója, ktorú používate v produktoch Garden Gourmet?

50% sóje v našich produktoch pochádza zo Srbska a zvyšných 50% je z USA. Naším cieľom je pužívať v budúcnosti exkluzívne iba sóju z Európy.

Získavate sóju do svojich produktov udržateľným spôsobom?

Všetci dodávatelia Garden Gourmet prechádzajú kontrolou našej materskej spoločnosti Nestlé podľa tzv. Responsible Sourcing Standard (Štandardy zodpovedného získavania surovín). Všetci naši dodávatelia, vrátane pestovateľov a obchodníkov so sójou, musia spĺňať tieto požiadavky, ako aj dodržiavať ľudské práva a zabezpečiť to, aby všetky suroviny, ktoré pochádzajú zo zalesnených častí krajiny, neviedli k jej odlesňovaniu.

Navyše, Nestlé je členom iniciatívy "Round Table on Responsible Soy" (Za okrúhlym stolom o zodpovednej sóji), čo je aktivita viacerých strán, ktorej cieľom je dialóg o produkcii sóje tak, aby bola ekonomicky výhodná, sociálne spravodlivá a priateľská k životnému prostrediu.

Je sója vo vašich produktoch geneticky modifikovaná (GM)?

Nie, používame iba geneticky nemodifikovanú sóju, ktorá má zachovanú identitu. Označenie "Zachovaná identita" zaručuje, že identita geneticky nemodifikovanej sóje je zachovaná v celom dodávateľskom reťazci.

Sú produkty Garden Gourmet obohatené vitamínom B12 a železom?

Nie. Keďže väčšina našich spotrebiteľov sú flexitariáni, zvyčajne majú dostatok železa a vitamínu B12 vďaka svojej pestrej strave. Železo sa prirodzene nachádza v pečive a celozrnných výrobkoch, v strukovinách, orechoch, ovocí a zelenine - ako napríklad v brokolici, cukete, šruche, čínskej kapuste, čakanke či mangolde a iných. Vitamín B12 sa zase nachádza v živočíšnych jedlách, ako napríklad v kurati, rybách a v nízkotučných mliečnych výrobkoch. Znamená to, že vegetariáni a vegáni sú vystavení vyššiemu riziku nedostatku vitamínu B12, vitamínu D a železa. Ak vôbec nekonzumujete živočíšne jedlá, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom, ktorý vám môže odporučiť výživové doplnky stravy.

Čo je metylcelulóza a prečo ju používate v niektorých z vašich produktov?

Metylcelulóza je vláknina rastlinného pôvodu, ktorú v niektorých našich produktoch používame namiesto vajec. Malé množstvo metylcelulózy pomáha zmiešať všetky ingrediencie dohromady a zároveň udržať tuhosť a šťavnatosť našich produktov. Metylcelulóza je úplne bezpečná na konzumáciu.

Nutrition

Čo je to Nutričné skóre, ktorým označujete vaše produkty?

Nutričné skóre je farebné označenie, ktoré radí jedlá a nápoje do kategórií podľa ich výživového profilu na stupnici od A (zdravšie) po E (menej zdravé). Potraviny s obsahom orechov, ovocia, zeleniny, zdravých vlákien a proteínov získajú lepšie hodnotenie. Na druhej strane, jedlá a nápoje s vysokým obsahom cukrov, soli a nasýtených tukov, ako aj s vysoký obsahom kalórií získajú nižšie skóre. 

Naše produkty označujeme Nutričným skóre preto, aby ste sa mohli ľahšie rozhodnúť, ktoré jedlá sú pre vás ideálne z hľadiska nutričného obsahu. Väčšina našich produktov už teraz spadá do kategórií A a B. My sa však stále sa snažíme zlepšovať ich nutričné vlastnosti a zároveň zachovať rovnakú skvelú chuť.

SUSTAINABILITY

Prečo používate plastové obaly?

Pretože sa nám zatiaľ nepodarilo nájsť lepšiu alternatívu, ktorá by dokázala zaručiť, že naše produkty budú dostatočne chránené až do momentu, kým sú na vašom tanieri. Je to dôležité nielen z hľadiska bezpečnosti a zachovania skvelej chute, ale kvalitné balenie tiež pomáha minimalizovať potravinový odpad, ktorý predstavuje vážny ekologický problém.

Zároveň sa však nechceme uspokojiť s používaním plastov, a preto spolu s našou materskou spoločnosťou Nestlé a Inštitútom obalových vied pracujeme na nájdení ekologickejšej alternatívy.

Sú vaše balenia recyklovateľné?

Áno, ak ich vhodíte do správnych košov na recyklovateľný odpad. Z našich chladených produktov je potrebné odhodiť spodný plastový obal a hornú fóliu do koša na plastový odpad a papierový návlek do koša na papier. Z našich mrazených produktov, ktoré predávame v severských krajinách je potrebné odhodiť krabičku do koša na papier a vrecko do koša na plastový odpad.

Naše obaly sú navrhnuté tak, aby ich bolo čo najjednoduchšie recyklovať a aby mohli žiť aj druhý život:

 • z bežných zelených plastov prechádzame na bezfarebné, pretože zafarbené plasty majú nižšiu hodnotu pri recyklácii
 • plastových materiálov je veľa, ale my sme zvolili polypropylén (PP), pretože krajiny, kde predávame naše produkty, sú lepšie pripravené na recykláciu tohto materiálu
 • naše papierové návleky a kartónové krabičky sú vyrobené z dreva pochádzajúceho z udržateľných lesov v Európe

   

CHCETE SA NIEČO SPÝTAŤ?