Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Zasievame zmenu pre lepší zajtrajšok

Veríme v silu rastlín,
ktoré poskytujú úžasnú chuť a zároveň znižujú náš dopad na planétu.

Sme na ceste k regeneratívnej budúcnosti, znižujeme náš dopad od pôdy až po servírovanie a zároveň vytvárame potraviny, ktoré chutia absolútne lahodne. Preto sa snažíme, aby sa k našej misii pridalo viac ľudí - pretože jesť viac rastlinných potravín dnes znamená lepší svet zajtra.

Garden Gourmet

AKO VYTVÁRAME LEPŠÍ ZAJTRAJŠOK - DNES

Naše záväzky

Icon 1

NA VZOSTUPE S REGENERÁCIOU

Pokračujeme v podpore poľnohospodárov v prechode na regeneratívne poľnohospodárske postupy. Táto podpora bude do konca roku 2023 zodpovedať objemu 50 % sójových bielkovín, ktoré používame vo výrobe.

Icon 2

NAŠA EMISNÁ MISIA

50 % našich sójových bielkovín pochádza priamo z Európy - snažíme sa, aby naša emisná stopa bola na každom kroku čo najnižšia.

icon 3

NIE JE ČAS NA PLYTVANIE

O 36 % menej obalového materiálu v našich nových dizajnoch pomáha znižovať množstvo odpadu.

icona 4

SILA RASTLÍN

Veríme, že čím viac ľudí sa bude stravovať rastlinne, tým lepší svet bude.

 NA VZOSTUPE S REGENERÁCIOU

Veríme v regeneračnú budúcnosť.

Snažíme sa ísť nad rámec udržateľnosti a presadzovať spôsob poľnohospodárstva, ktorý je prospešný pre poľnohospodárov, životné prostredie a spoločnosť - známy ako regeneratívne poľnohospodárstvo.  

Regeneratívne poľnohospodárske postupy sú prístupy k farmárčeniu, ktoré môžu časom podporiť zdravú pôdu a zlepšiť biodiverzitu. A nie sú to nové metódy - ľudia na celom svete ich používajú už tisícky rokov.  

V roku 2022 sme začali spolupracovať s naším dodávateľom sójových bielkovín v Srbsku na prechode na regeneratívne poľnohospodárstvo. Podporujeme napríklad používanie organických hnojív, ktoré pomáhajú obnoviť prirodzenú rovnováhu pôdy. Podporujeme aj biodiverzitu, napríklad tým, že popri plodinách vysádzame stromy - ideálny domov pre voľne žijúce zvieratá. Náš sen? Vtáky, včely, ľudia a rastliny - všetci žijúci v šťastnej harmónii! 

Do konca roka 2023 bude naša podpora poľnohospodárov v prechode na regeneratívne poľnohospodárske postupy zodpovedať objemu 50 % sójových bielkovín, ktoré používame vo výrobe. A my pracujeme na tom, aby sme tento podiel každý rok zvyšovali!   

content-1.jpg
NAŠA EMISNÁ MISIA

Vykonali sme kompletnú analýzu nášho podnikania, aby sme identifikovali tri najdôležitejšie oblasti znižovania emisií uhlíka: ingrediencie, prevádzkové činnosti a balenie.

Kvalitné suroviny a poľnohospodárske postupy sú kľúčom k skvelým potravinám. Zaviazali sme sa znižovať uhlíkovú stopu od pôdy až po servírovanie, preto sa sójové bielkoviny, ktoré používame, čoraz viac pestujú v Európe. V skutočnosti už polovica našich sójových bielkovín pochádza priamo z Európy, a to je len začiatok.  

Nie sme pozadu ani pokiaľ ide o naše továrne. Naše úsilie o zníženie spotreby energie pokračuje a teší nás, že všetky naše továrne v Európe už využívajú 100 % elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Pekné!   

Ďalšou dôležitou súčasťou znižovania našich emisií je znižovanie našej obalovej stopy - a presne to budeme robiť. 

content-2.png
NIE JE ČAS NA PLYTVANIE    

Je pre nás veľmi dôležité, aby si naše obaly zachovali každý kúsok čerstvosti a chuti - a aby aj skvele vyzerali. Chceli sme však ísť ďalej a vytvoriť obal, ktorý by spĺňal všetky tieto požiadavky a zároveň bol ľahší a šetrnejší k našej planéte.  

Tento rok sme z obalu odstránili papierový obal a vytvorili dizajn, ktorý je nielen navrhnutý na recykláciu, ale obsahuje o 36 % menej obalov ako predtým. 

Pokračujeme v našej obalovej ceste. V spolupráci s tímom odborných partnerov skúmame to, čo skromne nazývame "Obal budúcnosti" - s cieľom mať udržateľný obal (a teda menšiu ekologickú stopu) bez toho, aby sme obetovali kvalitu, bezpečnosť alebo chuť.  

Z našej obalovej cesty sme nadšení a nevieme sa dočkať, kedy vám o nej čoskoro povieme viac.  

content 3.png