Spravte niečo dobré pre seba aj pre planétu s našimi veggie pochúťkami

What's new

Chcete si vychutnávať dobré jedlo, ale nezanechať stopy na planéte? Január je mesiac predsavzatí, ale aj vegánstva, a to je skvelá príležitosť, ako začať. Bez ohľadu na to, či ste #vegetarian alebo #cokolvektarian, tento mesiac môžete byť aj #planetarian. Zapojte sa do našich výziev a stravujte sa tak, aby ste potešili svoje zdravie aj planétu.

Pripravili sme si pre vás 4 januárové výzvy, v ktorých vám ukážeme, že sa môžete najesť zdravo a zároveň aj chutne

Ako na to?

1. Stiahnite si jednoduchý januárový checklist – tu na stránke alebo v highlights na našom Instagram profile @gardengourmetsk.

Ak ste na mobile, tak podržte dlhšie obrázok checklistu a následne si ho uložte.

2. Odškrtávajte si výzvy, do ktorých sa zapojíte.

3. Nahrajte si checklist na Instagram story, označte @gardengourmetsk a ste v hre. Nezabudnite si účet nastaviť ako verejný, aby sme označenie videli. 😊

Kompletné pravidlá sútaže nájdete TU

Výzva 1 – Bez mäsa a bez stopy #flexitarian

Vedeli ste, že náš veggie burger za sebou zanecháva o 75 % menej uhlíkovej stopy ako klasický mäsový burger? A pritom chutí rovnako dobre. Jedzte v duchu #veganuary a vyskúšajte si počas januára pripraviť v duchu veganuary naše veggie dobroty.

Výzva 2 – Lokálne a bez stopy #lokaltarian

Lokálne suroviny sú výhrou na všetkých frontoch – získate čerstvejšie ingrediencie, podporíte lokálnu produkciu a znížite svoju uhlíkovú stopu. Tak šup, skočte tento týždeň na trh, zavarte konzervantom a zavarte si radšej čerstvú zeleninu.

Výzva 3 – Bez plytvania a bez stopy #neplytarian

Neplytvaním pomôžete svojej peňaženke a ušetríte si aj priestor v chladničke. Tak nakupujte s rozumom a len toľko, koľko spotrebujete.

Výzva 4 – Bez igelitky a bez stopy #ekotarian

Igelitky sa už nenosia, niežeby neustále šušťanie a logá supermarketov neboli v móde, ale prečo si nezaobstarať praktickejšiu, odolnú a štýlovú tašku pre svoje nákupy?